Santfeliuesfera

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Pròximament la Mostra filatèlica i de col·leccionisme "Mestres de la pintura"


 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Celebrada la darrera tertúlia de l'any amb força presència de socis i sòcies

  Portada de la darrera tertúlia de l'any 2019
  D'esquerra a dreta: Sebastià Lorenzo, Joaquim Gargallo, Joan Gasulla, Pedro Lambea, Pepi Moya, Antonio Ferrer, José Manuel Tortolero, Enric Tena i Jordi Campderrós
  Una de les imatges que es van projectar ahir a la tertúlia
  Com sempre, per finalitzar la tertúlia, la Junta Directiva del Cercle va convidar a les persones assistents a una copa de cava i unes galetes

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  42a Tertúlia de col·leccionisme a la seu social del Cercle


 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Correos aprova el segell dedicat a Mn. Francesc Vergés

  Amb motiu del centenari del naixement de Mn. Francesc Vergés i Vives (1919) el Cercle ha demanat un segell personalitzat (Tu Sello) el que fa el número 61 dels que ha editat la nostra entitat amb la col·laboració de Correos.
  Aquest segell ha estat aprovat (validat) per Correos i en uns dies el rebrem. Els socis i sòcies que n'estiguin interessats que m'ho facin saber mitjançant un correu electrònic per fer la reserva, atès que és una edició limitada a 25 exemplars, en principì.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Fet a Sant Feliu se n’ha fet ressò dels 20 anys del Cercle Català de Col·leccionisme


  El dia 5 de setembre, a la tarda, la redactora de Fet a Sant Feliu Carme Verdoy va entrevistar telefònicament el president del Cercle Pere Martí Guasch per tal que l’informés una mica de com anava l’entitat i quins actes havien fet per celebrar els 20 anys de l’entitat i quins preveien que farien durant el quadrimestre que queda.
  Agraïm a Fet a Sant Feliu la seva col·laboració.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  El Cercle iniciarà pròximament la seva 15a Campanya de difusió del col·leccionisme a la ciutat

  Cartell amb algunes de les moltíssimes possibilitats que ofereix  el món del col·leccionisme. El Cercle Català de Col·leccionisme endega aquest mes de setembre la 15a Campanya de difusió i promoció del col·leccionisme a la ciutat des de la seva fundació l'any 1999. 
  Esperem dels nostres conciutadans amb inquietuds en el món del col·leccionisme, amb empenta, amb responsabilitat i compromís per la cultura, que responguin a la nostra nova campanya.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Activitats previstes pel Cercle per al darrer quadrimestre de l’any 2019


  SetembreDia 4-Presentació del cartell de la 15ª Campanya de difusió del col·leccionisme i del díptic commemoratiu dels 20 anys del Cercle, a càrrec de Pere Martí, president del Cercle.Seu social, 18.30 hores
  OctubreDia 2-Presentació del segell número 61 del Cercle: Centenari del naixement de Francesc Vergés (1919-2019), a càrrec de Pere Martí, president del Cercle. Seu social, 18.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Novament la premsa espanyola se n'ha fet ressò de la 33a EXPOFIL


  La Revista de Filatelia del mes de juny (número 571) a la secció "Cronica de Cataluña" que dirigeix el publicista filatèlic i numismàtic, i bon amic nostre, Blai Guarné i Serra, parla àmpliament de la 33a Expofil de Sant Feliu de Llobregat, organitzada pel Cercle Català de Col·leccionisme, el passat mes de maig. Ens hagués agradat molt que els nostres mitjans de comunicació locals (premsa i ràdio) n'haguessin parlat una mica també de nosaltres.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  "Revetlla dels 20 anys": bona resposta dels socis, amics i simpatitzants del Cercle


 • Cercle Català de Col·leccionisme

  La Veu del Col·leccionista. Número 66 (juliol 2019)

  Número 66 (juliol 2019)
  Més informació en aquest enllaç: LaVeu66

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Revetlla dels 20 anys del Cercle per al mes de juliol


  Benvolguts consocis, amics i simpatitzants del Cercle,Em complau convocar-vos a la revetlla especial que farem per acomiadar l'any filatèlic 2018/19, i per celebrar les revetlles de Sant Joan i Sant Pere. Us proposo que ho fem el dimecres 3 de juliol, cap a les 18.30 hores.Sisplau, digueu-me si vindreu o no a la vetllada, (per comprar més o menys coca i cava) L'acte forma part de la celebració del 20è aniversari del Cercle i estaria bé poder-nos reunir el major nombre de socis/sòcies possibles.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Avui, 41a Tertúlia de col·leccionisme a la seu del Cercle

  Notafília moderna del continent asiàtic (I part). Avui, a les 18.30 hores, a la seu social del Cercle, el nostre president Pere Martí ens parlarà dels bitllets asiàtics. Es mostraran algunes imatges dels països asiàtics, des de la lletra A (Afganistan) a la L (Líban).
  Afganistan
  El Líban

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Algunes fotografies de la 33a EXPOFIL

  Pere Martí, president del Cerle obrint l'acte, acompanyat de Joan Isern (dreta) president de la Federació Catalana de Societats Filatèliques, i dels directius Jordi Campderrós i Antonio Ferrer
  Joan Isern, amb Laura Paredes i Matilde Lascorz, vidua del soci del Cercle Joan Paredes, a qui van lliurar la Insígnia d'Honor de la Fecafil, a títol póstum; al seu costat Pere Martí. Al darrere trobem els directius Jordi Campderrós i Antonio Ferrer
  El soci Albert Miquel tenint cura del petit refrigeri que va oferir el Cercle als seus socis i públic assistent a la 33a Expofil
  Taula presidencial amb la sòcia Pepi Moya, i la seva filla Maite.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Pròxima tertúlia de col·leccionisme a la seu del Cercle


 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Edicions de la 33a EXPOFIL de Sant Feliu de Llobregat  Cartell i programa (portada)
  Sobre amb el segell personalitzat dels 20 anys del Cercle i el mata-segells especial dedicat a la nostra entitat amb motiu del vintè aniversari
  Segona targeta record editada amb motiu dels 20 anys del Cercle. Recull una fotografia de l'any 2009 en què ens complien els primers deu anys.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  33a EXPOFIL: Veredicte del Jurat de la Federació Catalana


  CATEGORIA COMPETICIÓ
  AEROFILATÈLIA1r premi, amb 90  punts,  per a Antonio Ferrer Criado,  amb la seva col·lecció “Vuelos  Lufthansa en Europa”, trofeu Fecafil, gran premi de l’Expofil2n premi, 85 punts, per a Enric Tena Giner, amb la seva col·lecció “Vuelos olímpicos”, trofeu Caixabank i obsequi Can Plana.
  FILATÈLIA TRADICIONAL (PAÏSOS)  1r premi, amb 80 punts,  per a Joaquin Gargallo Villanueva,       amb la seva col·lecció “Un tomb per Argentina”,  trofeu Caixabank2n premi, amb 65 punts,  per a Joan Gasulla Salvador,       amb la seva col·lecció “Francisco Franco (1936-1975), trofeu Caixabank
  TEMÀTICA  1r premi, amb 85 punts, per a Emili Parcet Muñoz, amb la seva col·lecció “Bicentenari de la Revolució francesa”, trofeu Caixabank2n premi, amb 80  punts,  per a Laura Paredes Lascorz,  amb la seva col·lecció “Flors i bolets”, trofeu Caixbank3r premi, amb  70  punts,  per a Ramon Artigues Archs,   amb la seva col·lecció “El ferrocarril a la marcofilia”, trofeu  Caixabank4t premi, amb  65  punts,  per a Vicenç Pastor Perdiguero,   amb la seva col·lecció “Cien años de Olimpismo”, trofeu  Caixabank5è premi, amb  50  punts,  per a Feli Royo Milán,   amb la seva col·lecció “El s bolets” obsequi de Carlin

  CLASSE OBERTA1r lloc per a Pepi Moya Campoy,   amb la seva col·lecció “La moda i la filatèlia”, obsequi de Llibreria Ossó2n lloc per a Sebastià Lorenzo Torelló, amb la seva col·lecció “Flors en segells i bitllets”, obsequi de Joieria Majó

  CATEGORIA EXHIBICIÓ  (vitrines)Hilari Barahona Mansilla, amb la seva col·lecció “Monedes i bitllets”, trofeu Caixabank i obsequi de ShòpticAlbert Miquel Ges, amb la seva col·lecció “Pins”, trofeu CaixabankCercle, Català de Col·leccionisme, amb la seva col·lecció “Segells personalitzats de Sant Feliu”, obsequi de Rakú

  COL·LECCIONS FORA DE CONCURS
  Pere Martí Guasch, amb la seva col·lecció “Prefilatèlia napoleònica”, obsequi de Joieria SanchoJordi Campderrós, amb la seva col·lecció “Història postal militar d’Itàlia”, obsequi de Filatèlia MongeJoan Isern López, amb la seva col·lecció “6m.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Programa d'actes de la 33a Exposició filatèlica. Mostra numismàtica i de col·leccionisme


  Programa d’actes/Programa de actos
  Divendres 10 de maig-tarda18-20 h                  Obertura de l'exposició/Apertura exposiciónActuació del Jurat de la FECAFIL/actuación Jurado FECAFIL                               Dissabte 11 de maig-matí10.30-14 h            Obertura de l’exposició/Apertura exposición              11.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Us descobrim en exclusiva el mata-segells del vintè aniversari del Cercle


  L'estafeta temporal de correus, amb el mata-segells especial dedicat als 20 anys del Cercle,  funcionarà el dissabte, dia 11 de maig, de 12 a 14 i de 17 a 18 hores, a l'Aula de Cultura de l'Ateneu Santfeliuenc (C/ Vidal i Ribas, 23, Sant Feliu de Llobregat).


  La estafeta temporal de correos, con el matasellos especial dedicado a los 20 años del Cercle, funcionará el sábado, día 11 de mayo, de 12 a 14 y de 17 a 18 horas, en el Aula de Cultura del Ateneu Santfeliuenc (C/ Vidal i Ribas, 23, Sant Feliu de Llobregat).

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Pròximament a Sant Feliu de Llobregat: 33a EXPOFIL

  Exposició filatèlica d'ambit provincial i caràcter competitiu. Mostra numismàtica i medallistica.No us la perdeu! Les millors col·leccions del moment. Un plaer poder-les contemplar. Expositors guanyadors de medalles d'or, vermeil i plata. Dies 10, 11 i 12 de maig a l'Aula de Cultura de l'Ateneu Santfeliuenc (C. Vidal i Ribas, 23 de Sant Feliu de Llobregat). Us hi esperem!

  Exposición filatélica de ámbito provincial y carácter competitivo.

 • Cercle Català de Col·leccionisme

  Relació provisional d’expositors i expositores de la 33ª EXPOFIL


  Quadre/expositor/a///títol de la col·lecció (provisional)
  1/4 Emili Parcet-La Revolució francesa5/8 Antonio Ferrer-Vuelos de Lufthansa en Europa9/10 Feli Royo-Els bolets11/14 Sebastià Lorenzo-Flors en segells i bitllets15/16 Pere Martí-Prefilatèlia napolèonica17/20 Jordi Campderrós-Història postal d’Itàlia21/24 Joan Gasulla-Francisco Franco (1936-1975)25/27 Ramon Artigues-Ferrocarrils28/30 Vicenç Pastor-100 años de Olimpismo31/32 Pepi Moya-Etiquetes de moda33/36 Joaquim Gargallo-Un tomb per Argentina37/40 Enric Tena-Primers vols Barcelona 9241/43 Joan Isern-6m.